Opera GX - przeglądarka gamingowa
Opera GX - pierwsza przeglądarka gamingowa

DevTime wita Cię bardzo serdecznie Drogi Użytkowniku! W dzisiejszym wpisie chciałem się z Tobą podzielić dosyć nietuzinkowym wynalazkiem. Jak już wiesz z tytułu, mowa tutaj o pierwszej na świecie przeglądarce gamingowej. Jeśli już czytałeś coś o Operze GX, nie oznacza to, że dalsza część będzie czymś o czym już wiesz. Nasz zespół postanowił nieco bardziej zagłębić się w jej temat, by pomóc każdemu, kto zastanawia się nad korzystaniem z tej gamingowej przeglądarki.

Osobiście słyszałem już wiele opinii na jej temat. Zaskakujące jest to, że to pierwsza przeglądarka, która bezpośrednio po udostępnieniu światu swojej pierwszej wersji, cieszy się tak dobrą renomą. Każdy detal w interfejsie tej komputerowej aplikacji jest doskonale dopracowany, a dodatkowe funkcje Opery GX potrafią na każdym kroku zaskakiwać. No właśnie, jakie udoskonalenia ma w sobie ten nowatorski projekt i dlaczego właściwie jest nazywany przeglądarką dla graczy?

Pierwsza przeglądarka na komputer dla graczy – Opera GX

Zespół Opera podczas tworzenia tego projektu, chciał pokazać i dać światu narzędzie do korzystania z internetu, którego głównym celem będzie towarzyszenie graczom (lecz nie tylko im).

Jak już wspomniałem wcześniej, przeglądarka posiada wiele unikatowych funkcji, które mają pomagać użytkownikom w pełni korzystać z gier i internetu jednocześnie. Jest to dosyć fajne połączenie, ponieważ lubimy mieć pod ręką przeglądarkę, gdy w coś gramy. Na pewno jednym z popularniejszych połączeń jest gra z muzyką. Każdy chyba doskonale wie, ile z naszego sprzętu dotychczasowe przeglądarki potrafiły czerpać zasobów. Co mieli jednak zrobić miłośnicy swojej ulubionej muzyki, by mogła ona w parze iść z ich ulubioną grą? Wiadomo, wtedy szukali oni rozwiązań różnego typu. Mogli ściągnąć narzędzia, które pomagają skonfigurować sprzęt, by wszelkie zasoby komputera się koncentrowały na konkretnych czynnościach. Kolejnym rozwiązaniem było skorzystanie z przeglądarki, która nie doprowadzi do żadnych postójów systemu lub spadku mocy, któregoś z podzespołów komputera.

Ten problem jest już za nami. Miłośnicy takiego połączenia nie muszą już się przejmować spadkiem wydajności komputera. To między innymi dla takich ludzi została stworzona nowa przeglądarka gamingowa – Opera GX.

GX Control – narzędzie dla gamerów

Dla tych, którzy chcą pograć w grę lub skorzystać z jakiegoś programu, który będzie wymagał trochę pracy od procesora oraz ramu, a jednocześnie chcą korzystać z przeglądarki internetowej, to narzędzie GX Control będzie dla nich niemal, jak zbawienie.

Limiter RAMu – Opera GX

Opera GX dzięki wbudowaniu w swoją strukturę takiego narzędzia jak ogranicznik zużycia pamięci RAM, na pewno zyska wśród osób z nieco słabszą specyfikacją sprzętową sporo miłośników.

Limiter jest w stanie określić, jak dużo pamięci RAM ma być używanej przez Operę GX. Domyślnie jest on ustawiony na poziom, który ma uzyskiwać równowagę między komfortem pracy a zużyciem pamięci RAM. Inteligentna przeglądarka stara się wykorzystywać mniejszą ilość niż ta, która została wyznaczona przez nas, lecz traktuje obsługę użytkownika priorytetowo. Limit, który wyznaczyliśmy może być delikatnie przekroczony, gdy będzie tego wymagało np. płynne utrzymanie stream-u. Dodatkowo można ustawić opcję Sztywnego Limitu – takie ustawienie bezwzględnie wyznacza granice dopuszczalnego wykorzystania RAMu. Oznacza to, że nawet jeśli ma zostać pogorszona jakość połączenia, to Opera GX nie przekroczy wyznaczonej granicy.

Limiter sieci – Opera GX

Umożliwia on nadanie granic dopuszczalnych limitów pobierania oraz wysyłania danych. Limiter sieci określa jaka część przelotowości może być używana przez przeglądarkę gamingową. Dzięki takiemu narzędziu Opera GX pomaga upłynnić grę lub transmisję strumieniową, przestrzegając ograniczeń podczas korzystania z większej przepustowości.

Limitera sieci można używać także, gdy nasze połączenie internetowe jest zbyt wolne lub gdy chcemy pobierać jakiś plik przez przeglądarkę, a jednocześnie grać w grę bez lagów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here